Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırma

Vakıfbank kredi kartı yapılandırma başvurusu yaparak banka kartına olan borçlarınızı taksitlendirebilirsiniz. Vakıfbank kredi kartı borçlarınızı ödemekte zorlanıyorsanız detayları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

0
232
Vakırbank kredi kartı yapılandırma 2019
Vakıfbank kredi kartı borcu taksitlendirme

Vakıfbank’ın kredi kartı yapılandırma hizmeti sayesinde kredi borcunuzun miktarını düşürebilir ya da vade süresini kısaltabilirsiniz. Kredi kartı yapılandırması yapılırken, güncel faiz oranlarından ziyade bankanın size sunmuş olduğu yeni bir faiz oranından faydalanmış olursunuz. Bu sizin avantajlı çıkmanıza yardımcı olur. Bu avantajdan faydalanmak için gerekli şartları yerine getirmeniz gerekir. Eğer borcunuz yasal takibe düştüyse ne yazık ki bu haktan faydalanamazsınız. Kredi kartı yapılandırması yapmak için yerine getirilmesi gerekenler, koşullar, şartlar, başvuru ve konu hakkında daha detaylı bilgiyi, aşağıdaki rehberde bulabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırma için Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi Özellikleri Nedir?

Vakıfbank kredi kartı yapılandırma kredisi özellikleri sayesinde kazançlı çıkacaksınız. Kredi kartı yapılandırması yapmanız halinde:

 • 18 aya varan vade seçeneklerinden faydalanırsınız,
 • 20 bin TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz,
 • Ödemeyi yapmaya isterseniz şimdi, isterseniz de 3 ay sonra başlayabilirsiniz,
 • Ödeme planını kendiniz seçebilirsiniz. Dilerseniz eşit taksitli ödeme planı yapın, ya da değişken taksitli ödeme planını seçin.
 • 10 bin TL tutarında kredi kullanmanız halinde, 24 ay vade yaparsanız aylık yüzde 1,10 faiz oranından faydalanırsınız. Buna ek olarak bankaya yüzde 0,05 oranında kredi tahsis ücreti ödmeniz gerekir.

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırma Başvuru Formu

Vakıfbank kredi kartı yapılandırma başvuru formu doldurduktan sonra talebiniz bankaya iletebilirsiniz. Bireysel başvuru formuna ulaşmak için:

 1. Bankanın internet sitesine girin.
 2. Krediler sekmesini tıklayın.
 3. Kredi kartı borç transferi kredisi sekmesini bulun,
 4. Hemen başvur linkine tıklayın.
 5. Başvuru formunda yer alan bilgileri eksiksiz doldurun.

Bireysel başvuru formundaki bilgilerin eksik olması halinde başvuru reddedilir.

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırma İşlemlerinde Ne Kadar Faiz Alınır?

Vakıfbank kredi kartı yapılandırma faizi kredi kartları borçlarına yönelik olarak yapılacaksa, 24 aya varan vadeler için faiz oranı yüzde 1,10, 60 aya varan vadelerde ise yüzde 1,20 olacaktır. Kampanyadan ise Vakıfbank bireysel kredi kartı sahiplerinin faydalanması mümkün. Aralık 2018 tarihinden itibaren olan dönem için uygulama geçerlidir.

Vakıfbank’ın Sunduğu Kredi Kartı Yapılandırma İşlemi Nedir?

Vakıfbank kredi kartı yapılandırma borçlarını ödemekte zorlanan müşterilerin tercih etmiş oldukları bir işlemdir. Bu işlem sayesinde toplamda ödeyeceğiniz miktarın düşmesini sağlayabilir, vade tutarını kısaltabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için farklı bankalar farklı evrak talebinde bulunur. Bazı bankalarda gelir belgesi, tapu senedi gibi belgeler gerekli olurken, Vakıfbank’ta yapacağınız yapılandırma işlemleri için kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Yapılandırma işlemi sayesinde mevcut kredi notunuz düşmez. Bu da kredi başvurusu yaptığınız zaman başvurunuzun olumlu onaylanması anlamına gelir.

Bankanın yapmış olduğu yazılı açıklamaya göre, bu işlem ile birlikte amaçlanan, baka müşterilerinin borçluluk hallerini dengelemeleri buna ek olarak mali konularını sağlıklı bir hale getirmektir. Bu üründen faydalanan kişiler, banka sayesinde gelirlerine uygun olacak şekilde, kartlarının geri ödemelerini yapabilir, uygun koşulların olması halinde borçlarını tek çatı altında birleştirebilirler.

Vakıfbank’ın Sunduğu Kredi Kartı Yapılandırma İşlemi için Başvuru Nasıl Yapabilirim?

Vakıfbank kredi kartı yapılandırma başvurusu yapmak için size en uygun kanalı tercih edebilirsiniz. Başvuru yapmak için dilerseniz bankanın size en yakın olan şubesini ziyaret edebilir, dilerseniz cep telefonunuz ile müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı yapılandırması yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Banka talebinizden sonra size 9 ile 24 ay arasında değişen vadeler ile borç ödeme planı çıkaracaktır. Yapılandırma yaptıktan sonra borcunuzun üzerine faiz oranı konur. Bunu unutmamanızda fayda var. 

Vakıfbank’ın Sunduğu Kredi Kartı Yapılandırma İşleminin Avantajları Nelerdir?

Vakıfbank kredi kartı yapılandırma avantajları müşterilerin rahat bir nefes almasını sağlar. Çünkü bu işlem, borcunu ödemekte zorlanan kişiler için özel olarak hazırlanmıştır. Bu işlem sayesinde karlı çıkan yalnızca müşteri olmaz, banka da karlı çıkmış olur. Borcunuzu yapılandırmanız halinde, borcunuzun gecikme faizini ödemenize gerek kalmaz. Bu da isminizin kara listeye geçmemesini sağlar. Kara listeye adınızın düşmesi halinde kredi kullanımınızda sorun çıkacaktır. Yapılandırma sonrasında aylık ödenmesi gereken tutar azalır. Bu sayede zorlanmazsınız.

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırması Yaptıktan Sonra Borcunuzu Ödemezseniz Ne Olur?

Vakıfbank kredi kartı yapılandırmaya rağmen borç ödeyememe durumu da zaman zaman söz konusu olmaktadır. Bu durumda banka müşterilerine belli bir sınır koymuştur. Ödemeniz gereken taksitlerin gecikme üst sınırı en fazla 2 seferdir. Ödeyemediğiniz süre boyunca yapılandırmanız düşmez. Fakat bu sefer ödeyemediğiniz tutar üzerinden adınıza gecikme faizi işlemiş olur. 2 kerenin üzerinde gecikme yaşanması halinde, yapılandırma avantajlarından da faydalanmanız mümkün olmaz. Bu süreçte bütün borcunuz ödenene kadar kartınızda limit olsa dahi, kart kapalı olur. Borç bittiği zaman kart kullanıma açılabilir.

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırması Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Vakıfbank kredi kartı yapılandırmada dikkat edilmesi gerekenler ileride herhangi bir sorun ile karşılaşmanızın önüne geçer. Yapılandırma yaparken bankanın sizden talep edeceği komisyon oranına dikkat edin. Eğer kara geçiyorsanız yapılandırma işlemi yapın. Yapılandırma işlemi için en uygun zamanın belirlenmesi önemlidir. Hesaplama yaparken geniş çerçeveden bakmayı bilmeli, ödemeniz gereken dosya masraflarını da yapılandırma bedelinin içine dahil etmelisiniz. Ek ödemeler yüzünden zarara uğramadığınızdan emin oln.

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırması Hangi Durumlarda Yapılır?

Vakıfbank kredi kartı yapılandırması için gerekli durumların söz konusu olması gerekir. Bunun için kişinin borçlu kalması şarttır. Kredi kartı borcu eper 3 defa ödenmezse kartın kullanıma kapandığı görülür. Hala borç ödenmeye devam etmesi halinde, kişilerden gecikme faizi alınır. Bu faiz yasal süreç doluncaya kadar işlemeye devam eder. Sürecin sona ermesi ile birlikte, yapılandırma işlemine başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırması için Gereken Başvuru Evrakları Nelerdir?

Vakıfbank kredi kartı yapılandırması için gerekli belgeler tamamlandıktan sonra başvuru yapılmalıdır. Gerekli belgeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi,
 • SGK hizmet dökümü,
 • Borcunuzu gösteren belge,
 • Kart ekstresi,
 • Maaş bordrosu ve gelir belgesi.

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırması Gelecek Dönemi Kapsar mı?

Vakıfbank kredi kartı yapılandırması gelecek dönem taksitleri için geçerli değildir. Eğer taksitli alışveriş yaparsanız, ekstreye yansımış olan tutarlar dahilinde yapılandırma yapabilirsiniz. Diyelim ki 20 bin TL değerinde bir harcama yaptınız. Ekstrenize bunun ilk iki taksiti yansımış ise, yalnızca bu yansımış taksitler için yapılandırma yapabilirsiniz. Eğer bankanın yasal takip başlattığı kişiler arasında yer alıyorsanız, bu yapılandırmadan faydalanmanız mümkün değildir. Buna ek olarak yapmış olduğunuz harcamaların hangi tarihe denk geldiği de önemli. 31 Aralık 2018’den sonra yaptığınız harcamalarda yapılandırma yapmanız mümkün değil.

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırması için Şartlar Nelerdir?

Vakıfbank kredi kartı yapılandırması şartları yerine getirilmediği takdirde, yapılandırmadan faydalanılması mümkün değildir. Fırsattan faydalanmak isteyen kişilerin son 6 ayda çalışıyor olması gerekmektedir. Bu kişilerin mutlaka gelir gider dengesi olmalıdır. Giderin, gelirin çok üzerinde olması halinde yapılandırma için ihtimal düşer. Kişilerin başvuru yaparken bankaya mutlaka maaş bordrosu göstermesi gerekir. Bu bordro ilgili şirket tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş olmalıdır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here