Vitalik Buterin Ethereum'un En Güçlü Rakiplerini Tek Tek Sıraladı! Yatırımcılar İçin Bir de Anket Düzenledi

Ethereum'un (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, kripto para piyasalarında 'Ethereum rakibi' olarak değerlendirilen 4 coin'i belirledi ve Twitter'da bir anket düzenledi.

PAYLAŞ
Güncel Haberleri Takip Et Google News ile Takip Et
GAZETE BANKA - Tolgahan Sarıkaş

2016 yılında piyasaya sürülen Ethereum (ETH), piyasa değeri ile kripto para piyasalarının en büyük 2. kripto para birimi konumunda yer alıyor. Ethereum’un kurucu ekibinin lideri olan ve şimdilerde Ethereum’un arkasındaki isim olan Rus asıllı Kanadalı bilgisayar programcısı Vitalik Buterin, zaman zaman Ethereum ile ilgili gelişmeleri paylaşarak gündeme geliyor. Ethereum ağındaki gelişmeleri paylaşan Buterin, bu kez de Twitter’dan paylaştığı bir anketle gündeme geldi. Buterin, anketinde birçok coini karşılaştırdı ve kripto toplulukları da bu ankette Ethereum’un en güçlü rakibini belirlemeye çalıştı.

Buterin “En Güçlü ETH Rakibini” Sordu

Twitter üzerinden yaptığı ankette Buterin, seçeneklerde Bitcoin (BTC), ABD doları (USD), Solana (SOL) ve Cardano (ADA) coinlerine yer verdi. Ankette %42 oranında oy alan ADA, anketin ilk sırasına yerleşti. 2. sırada %38,4 ile Bitcoin yer alırken, 3. sırada Solana %13,1 ve ABD doları da %6,5 oranda oy aldı. Buterin’in, 2035 yılında hangi varlığın Ethereum yerine daha yaygın olarak kullanılacağını sorduğu bu ankette kripto para toplulukları en güçlü Ethereum rakibini Cardano (ADA) olarak seçti.

Bir Diğer Ankette Lider TRON

Vitalik Buterin, aynı sor ile daha sonra başka bir anket daha düzenledi ve bu kez de seçeneklerde Tron, Binance Coin (BNB), CNY ve NEO coinlerine yer verdi. Bu ankette %51,3 ile açık ara en fazla oyu Tron aldı. Kripto para topluluklarında, Buterin’in işaret ettiği bu coinlerin birçoğu için “Ethereum rakibi” tanımlaması yapılıyor. Öte yandan, JPMorgan analistlerinden Nikolas Panigiritzoglou da dahil olmak üzere bazı uzman ve analistler, Ethereum’un ölçeklendirme sorunlarına çözüm bulamaması durumunda 2022 yılında piyasa hakimiyetini kaybedeceğini düşünüyor.
 

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
Önemli Haber