Gündem

Volkswagen “Gol” atmaya çok yakın! VW en ucuz otomobili Türkiye’de satışa mı hazırlanıyor? 

Türkiye’de insanların en çok tercih ettiği otomobil markalarının başında Volkswagen geliyor. Vw Gol modelini ülkemizde satışa sunmaya hazırlanıyor.

Pandemi dönemiyle birlikte küresel ekonomik krize karşı otomobil firmaları da uygun fiyatlı modellere yönelmiş durumda. Alman firması Türkiye’de en ucuz otomobiller arasında yer alacak modelini Türkiye’ye getirmesi bekleniyor.

Volkswagen Gol Fiyatı Ne Kadar?

Volkswagen Gol modelinin ortalama fiyatı 180 bin TL fiyatla satılıyor. Ancak bu rakam Latin Amerika ülkelerinde uygulanan satış rakamı. Gol modeli ülkemize gelirse uygulanacak vergilerle beraber fiyatında değişiklikler meydana gelebilir.

Volkswagen Gol Özellikleri

Volkswagen firması uygun fiyatlı araç olarak Gol modelini satışa sundu. Gol boyut olarak Polo’yu andırıyor ancak Polo modeline göre daha küçük iç hacmi bulunuyor. Teknolojik olarak ise Polo’nun oldukça altında kaldığı görülüyor. Her şeye rağmen Gol modeli Latin Amerika ülkelerinde yoğun ilgiyle karşılaşıyor. Bunun ana sebebi insanların uygun fiyata VW kalitesini hissetmek istemesi olarak görülüyor.

Volkswagen Uygun Fiyatlı Modeli Türkiye’ye Gelirse Başarı Kaçınılmaz Olur

Günümüzde birçok firma Türkiye pazarında uygun fiyatlı modellerinin satışı için yoklama yapıyor. Volkswagen’in de Türkiye pazarında iddiasını kaybetmemek için yeni hamlenin çok yakın olduğu belirtiliyor. Alman firması Gol modeliyle Türkiye pazarında ciddi satış rakamlarını yakalayabilir.

Ülkemizde uygun fiyatlı Hyundai i10, Fiat Egea ve Renault Clio gibi modellere Volkswagen henüz karşılık verememişti. Gol modelinin uygun fiyatlı olması ve markanın ülkemizde sevilmesiyle birlikte Türkiye pazarında büyük hareketlilik görülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.