Gündem

Volvo elektrikli otomobil müjdesi! Volvo XC40 Recharge Türkiye pazarına iddialı giriş yapacak

İsveç otomobil üretim şirketi Volvo Cars Global çaplı üretim yüzdesini arttırma peşinde. 2025 yılına kadar hedeflediği rotada üretimde yüzde 50’lik kısmı elektrikli araçlar için düşünürken geriye kalan kısım için Hibrit araç modellerinde üretim yapmayı hedefliyor. 
Yapılan araştırmalar Volvo XC40 Recharge modelinin bir ilk olduğu yönünde. Yaklaşık 10 yıl sonra tam elektrikli Volvoların ilk modeli olacağını söyleniyor. 

Volvo Car Türkiye genel müdürlüğü de bu konudaki hedeflerini açıkladı. Genel müdür Magnus Boman Avrupa'da yılın otomobili ünvanını kazanan XC40 SUV’u örnek alarak tüm kapasitesinin elektrikle imal edildiği bir versiyonunu ürettiklerini söyledi. Volvo Cars'ın 2020 yılında almış olduğu özel karar bu modeller için de geçerli olacak. Kullanıcıların can ve mal kaybını önlemek ve güvenlik oluşturabilmek için uyguladığı 180 km/s hız sınırına dikkat edilecek.

Online Satış Fiyatı "1.274.000 TL"

Volvo Cars üretim firmasının satışa çıkardığı tam donanımlı aracı XC40 Recharge için belirlenen fiyat listesi açıklandı. Aracı satın almak isteyen kişiler 1 milyon 274 bin TL ödeyecek. Fiyat içerisinde aracın 3 yıllık kaskosu, araç bakım bedeli ve 3 yıl boyunca kullanılabilir üretici garantisi de bulunuyor. Farklı modlarda kullanabilecek şarj kablosu da hizmet dahilinde. Elektrik ile çalışan otomobil hızlı şarj sistemi ile yaklaşık 40 dakikada yüzde 80 oranında şarj kapasitesine ulaşıyor.

Mimari Tasarımı Çok Konuşulacak

Volvo Car Türkiye yeni model XC40 Recharge markalı otomobilleri satışı yapacağı günü bekliyor. Satışlar internet üzerinden online sistem aracılığı ile sağlanabilecek. Araç üzerinde tüm detaylar düşünüldü. Kompakt ve modüler bir mimari tasarımı bulunuyor. İç aksam olarak teknolojiden en üst seviyede yararlanmak hedeflenmiş. Özel sürücü asistanı Android işletim sistemi ile entegre edilebilme kapasitesi Google maps gibi yönlendirici uygulamaların akıllı teknolojiler ile buluştuğu yeni bir tasarım sunulmuş.

360 derece kamera sistemi, özel Harman Kardon ses sistemi ile kişiselleştirilme hedeflenmiş. Kullanıcıların konforu en yüksek seviyede tutularak özel bir hafızaya sahip sürücü koltuğu ısıtma sistemi, aydınlatma ve led farlar standart donanımları üzerinde bir performans sergiliyor. Kaplamasında, ızgara ve gövde kısmında aynı renkler kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.