Gündem

WhatsApp 14 Mayıs’ta ücretli sürümüne geçiyor: Mesajlaşmak için aylık ne kadar ödenecek? WhatsApp uygulamasından ücretsiz nasıl yararlanılır?

WhatsApp mesajlaşma uygulaması geliştiricileri yeni abonelik özelliğini yarından itibaren aktif edecek. Uzun süredir yapılan çalışmalar artık son buluyor. 14 Mayıs tarihi itibari ile WhatsApp üzerinden ek özellikleri kullanmak isteyenler aylık belirli bir ücret ödeyecek.

WhatsApp Uygulamasından Ücretsiz Nasıl Yararlanılır?

2 milyardan daha fazla kişinin cep telefonu aracılığı ile kullandığı ücretsiz mesajlaşma uygulaması WhatsApp abonelik özelliği ile sistemi ücretli olarak sürdürmeye hazırlanıyor. 2014 yılında Facebook tarafından satın alınan WhatsApp yeni gelişmesi ile oldukça ses getirdi. Uygulamadan yararlanmak isteyenlerin ödeyeceği ücret konuşulmaya başlandı. Sunulan bu yeni eklentiden faydalanmak istemeyen bu özelliği aktif hale getirmeden ücretsiz kullanmaya devam edebilecek.

Elde edilen kaynaklarda paylaşılan bilgiler doğrultusunda 14 Mayıs itibari ile yeni abonelik sistemine geçecek olan WhatsApp için şu anda ücret ödenmesi gerekmeyecek. Kısıtlamaya maruz kalmadan tüm kullanıcılar özelliklerden yararlanabilecek ancak ilerleyen dönemlerde uygulamanın ücretli sürümüne geçilmesi planlanıyor.

WhatsApp Abonelik Ücreti Ne Kadar Olacak?

WhatsApp uygulamasını aktif olarak kullananlar geliştirilmiş yeni WhatsApp sayesinde istedikleri anda belirli ücret ödeyerek ek kazanımlardan faydalanabilecek. Donanımhaber tarafından aktarılan bilgiler eşliğinde ödenebilecek tutar için belirli bir tahminde bulunuldu. Aylık ortalama 1 dolar yıllık ise 10 doları bulabileceği düşünülüyor.

WhatsApp Ücretli Aboneliğin Özellikleri Nelerdir?

WhatsApp kullanıcıların en çok merak ettiği konu ise uygulama içerisinde belirli bir ücret ödeyerek abonelik başlatıldığında ne gibi kazanımlar elde edileceğidir. Mobil cihazlar ile uyumlu WhatsApp senkronizasyonunda problemler yeni özellik ile son bulacak. Veri senkronizasyonu saniyeler içerisinde sağlanabilecek. Özellikle bu durum işletmeler için büyük bir avantaj sunacak. Uygulamadaki işlevlere erişebilmek için ek bir ödeme yapılması gerekecek. WhatsApp uygulaması istendiğinde birden çok mobil cihazda aynı anda tek bir hesap üzerinden kullanılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.