Gündem

Whatsapp görüntülü konuşmaya maskeleme özelliği geliyor: Kişisel avatar ile dijital kimlik oluşturulacak!

Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp Beta sürüm testine geçiş yaptı. 3 farklı özellikle beraber 2 milyardan fazla kullanıcısı için yeni gelişmeleri adım atıyor. WhatsApp meta çatısını altına geçiş yaptığı andan itibaren sürümlerini güncellemeye devam ediyor.

DURUMDA HERKESE AÇIK SESLİ NOTLAR PAYLAŞILABİLECEK!

Haberleşme aracı olarak yaygın kullanım alanına sahip olan WhatsApp 3 yeni özelliği ile test aşamasından başarılı geçti. Şu anda uygulamanın Beta sürümüne erişmek mümkün. Yeni sürümde karşılaşılacak güncellemeler arasında sesli durum paylaşımı mümkün hale geliyor. Şu anda test aşamasında olan bu özellik kişinin sesli notlar paylaşım yapabilmesini sağlayacak..

SESLİ NOTLAR 30 SANİYEYİ GEÇEMEYECEK!

WhatsApp yakın zamanda gizlilik ayarında değişime gitti. Gizlilik ayarı seçeneklerini arasına “Şunlar hariç hepsi” seçeneğini ekleyerek belirli gruba yönelik kısıtlama getirebilme fırsatı sundu. Sesli durum güncellemesi gizlilik ayarlarından değişim yapılarak belirli kişilere ses kaydının gösterilmesini mümkün hale getirilecek. Yüklenecek olan ses kayıtları ise sadece 30 saniyelik olabilecek. Rehbere ulaşabilen herkes eğer durum ayarı gizlenmemişse paylaşılan sesli mesajı dinleyebilecek.

KİŞİYE ÖZEL AVATAR TASARLANABİLECEK!

WhatsApp tarafından yapılan bir yeni özellik ise avatar oluşturma oldu. Son dönemlerde popüler uygulamaları olan İnstagram ve Snapchatte kullanılan avatar oluşturma özelliği WhatsApp’a da taşındı. Kişi kendisine özgü çıkartma tasarlayabilecek ve kendi kimliğini sosyal alanda var edebilecek. Otomatik bir çıkartma paketi uygulama içerisinde sunulacak. Avatar özelliği daha da geliştirildi sadece profil alanında değil görüntülü aramalarda maske olarak da kullanılabilecek.

WHATSAPP YENİLİKLERİ NE ZAMAN KULLANILABİLECEK?

Son olarak getirilecek bir başka güncelleme ise sohbet penceresi üzerinde yapılacak. Resmi sohbet penceresi uygulama içi duyuruları kullanıcılara aktif olarak gönderilecek. Bazı durumlarda WhatsApp uygulamayı daha profesyonel kullanılabilmesi için gizlilik ve güvenlik ayarları ile ilgili bazı ipucu ve püf noktaları da göndermeye başlayacak. Bu konuda mesaj almak istemeyenler sessize alma ayarını kullanabilecek. Henüz test aşamasında olan tüm bu özelliklerin ne zaman tüm kullanıcıları açılacağı henüz bilinmiyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.