Gündem

Whatsapp yeni güncellemesini 2 GB dosya artırımı ile paylaştı: Silinen mesaj geri alınacak, okunmayan mesajlar listelenecek, grup katılımcı sayısı çoğalacak

WhatsApp uygulaması uzun süredir beklenen yeni güncellemesi ile kullanıma sunulmaya hazırlanıyor. Yeni güncellemede grupların katılımcı sayısı ve maksimum dosya gönderme boyutunda değişiklik yapıldı. Bunun dışında kullanıcıların en çok beklediği “benden sil” ve “herkesten sil” özelliğinde iyileştirme yapıldı. Özellikle bu platformu yoğun olarak kullananlar için gelen ancak okunmayan tüm mesajlar tek bir alanda listelenebilecek.

ARTIK YÜKSEK BOYUTLU DOSYALAR PAYLAŞILABİLECEK!

WhatsApp uygulamasındaki son sürümde yapılan değişiklik ile beraber gruplara alınacak katılımcı sayısı 512’ye çıkarılmış oldu. Maksimum dosya gönderme boyutu ise 2 GB’a kadar ulaştı. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp belirli aralıklarla güncellemelerini sürdürüyor. Özellikle dosya gönderme boyutundaki farklılık ve grup içi katılımcı sayısının güncellenmesi büyük bir ilgiyle karşılandı.

WHATSAPP’A GELEN YENİ GÜNCELLEMELER NE OLDU?

Dün itibariyle geçerli olan yeni güncelleme sonrasında ilerleyen dönemde yapılacak güncellemeleri de değinildi.

Yeni gelen güncelleme sonrası WhatsApp’ta şu farklılıklar oluştu:

  • Arama çubuğunun hemen yan kısmında yer alan simge alanına tıklama yapılarak okunmayan mesajlar tek tek sıralanabilecek.
  • Mesaj silme özelliğinde de yeni iyileştirmeler planlanıyor. Mesaj hem gönderen kişiden hem de alıcıdan 2 güne kadar silinebilecek.
  • WhatsApp dosya gönderme boyutu 2 GB’a ulaştı.
  • Herkesten sil özelliğinin dakikalar içerisinde kaybolması üzerinde de bir değişiklik yapıldı. Gönderilen mesajın “Herkesten Sil” özelliği iki gün boyunca devam edebilecek. Aradan 48 saat geçse dahi her iki taraftan mesaj rahatlıkla silinebilecek.

YANLIŞLIKLA SİLİNEN MESAJ SANİYELER İÇİNDE GERİ ALINABİLECEK!

Yapılan yeni özelliklere ek olarak ilgi çeken bir başka özellik daha dahil oldu. 100 MB’lık dosya boyutu artık 2 GB’a kadar gönderim kolaylığını sunacak. Gruplar içerisinde maksimum katılımcı sayısı 512’ye kadar yükseltilebilir. Gönderilen mesajın “Benden Sil” özelliği kullanıldığında birkaç saniye içerisinde mesajı tekrar geri almak mümkün hale gelecek. Bu yenilik sayesinde yanlışlıkla “Benden Sil” yapılan mesaj geri alındıktan hemen sonra “Herkesten Sil”e çevrilebilecek.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.