Para Piyasaları

XRP yatırımcılarına müjde! Ripple halka arz planlarına devam edecek

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından menkul kıymet davasıyla karşılaşan Ripple şirketinde gelişmeler devam ediyor. SEC davasına rağmen sektörde regülatörlere boyun eğmeyen ve XRP kripto para biriminde büyük kayıplar yaşasa da toparlayan şirket gelecek planlarını açıkladı.

Yakın tarihli bir röportajda, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, San Francisco merkezli şirketin gelecekte halka açılacağını müjdeledi. XRP kripto para birimi yatırımcılarının büyük ilgisiyle karşılaşan bu duyuruda “Sonunda Ripple’ın geleceğinde halka açık bir şirket olacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı. Ancak SEC davasının devam etmesi sebebiyle şirketin öncelikli hedefi halk arz yerine bu yasal savaşı kazanmak olduğu açıklandı.

Ripple Şirketinde Halka Arz Hazırlığı

Garlinghouse, Ripple’ın halka arz planlarında bir ilerleme kaydedebilmek için önceliği SEC davasını kazanmaya verdiklerini söyledi. Şirket için büyük bir dönüm noktası olması beklenen davanın çözümü ile Ripple halka arz çalışmalarına hız kazandıracak. SEC’in dava sürecini kasıtlı olarak geciktirmeye çalıştığını bir kez daha ifade eden Garlinghouse, yetkililere sert eleştirilerde bulundu. Hatırlanacağı üzere söz konusu davada uzman keşfi için son tarih, her iki taraftan gelen talepler üzerine 28 Şubat’ın sonuna kadar uzatılmıştı.

Garlinghouse Halka Arz Planından Vazgeçmiyor

Öte yandan Ocak 2020 tarihinde CEO Brad Garlinghouse, Wall Street Journal’a Ripple’ın 12 ay içinde halka açılabileceğini söylemişti. Ancak bu sırada SEC davasının patlak vermesi ve dava sürecinin uzaması, şirketin halka arz planlarını ertelemesine yol açmıştı. Tüm bunlara rağmen Brad Garlinhouse, önümüzdeki dönemde Ripple’ın halka açık bir şirket olma hayalini gerçekleştireceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.