OYNAYIN OYNAYIN, OYNATMAYA AZ KALDI! - Remzi Sarıkaş

OYNAYIN OYNAYIN, OYNATMAYA AZ KALDI!


Emre itaat ve bu itaatin sonucu.. Yok, olmadı, sonuçlarının başlangıcı.. Piyasa gerçeklerine uymayan bir karar.. Merkez Bankası faizi 100 puan indirdi.. Ne güzel, ne hoş! Hep birlikte bir “ooohhhh!” çekelim. Uçuyoruz çünkü! Gökyüzünün engin maviliklerinde sonsuzluğa doğru..! Umutsuzlukla, yok, dilim sürçtü, umutla! Nankör olmamak lazım! Gözümüze, dizimize durur sonra!

Piyasa alev alev! Mutluluktan, sevinçten tabii! O kadar büyük bir heyecan var ki, fiyatlar yerinde duramıyor! Adeta, rekor kırmak istercesine! Her an, her dakika, her saat rekor tazeleme peşinde! Durmadan, yorulmadan, büyük bir şevkle kendini egale etmeyi aşmış olmanın heyecanıyla kıpır kıpır! Müjde, uçuyoruuuuz! Siz hala farkında değil misiniz?

2018 yılında verilen sözün hayatımıza kattığı bu heyecan, muhteşem bir şey! Biz verdik oyu, sözümüzü tuttuk, onlar da verdikleri sözleri 3 yıl gibi kısa bir sürede gün be gün hayata geçirdiler! Bundan daha büyük mutluluk olabilir mi?! Yoksa siz, verilen sözlerin bu kadar kısa sürede gerçekleşmesinin şaşkınlığını mı yaşıyorsunuz?! Silkinin ve kendinize gelin! Hadi hep birlikte göbek atalım, ne duruyorsunuz?!

Bu mutluluğa erişmiş 3.Dünya ülkelerinden üç örnek var. Üçü de bugün dünyanın en kalkınmış, en müreffeh, en demokratik, en huzurlu, en uygar…ülkesi. “En”lerini say say bitmez. Kim bu ülkeler, diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Heyecanlanmayın, isimlerini açıklıyorum: Zimbabwe, Gana ve Malavi.. Hakikaten dünya 5’ten büyük ,ama bu ülkeler de dünyadan büyük! Nerede bu ülkeler, diyecek olursanız, haritayı açın bakın, Sahra Çölü’nün hemen güneyinde.

G-20 ne, AB ne, ABD  ne? Çin’i, Japonya’yı, Güney Kore’yi geçiniz; bunlar artık geriye düştü, demode oldular, yoksullaştılar; kuyruktan geçilmiyor bu ilkelerde; rafları bomboş; yiyecek gıda bulamıyorlar! Bakmayın siz onların afra tafralarına, dünyaya gelişmişliğin havasını basmalarına! Kendimize aradığımız örnekleri bulduk artık! İşte, yukarıda saydığım üç ülke! Mutlu musunuz? Mutlu olun mutlu! Gözünüz aydın, daha ne olsun ki.!

Doğru teşhis, doğru tedavinin uygulanmasını sağlar. Doğru tercihler de doğru yönetimlerin önünü açar, doğru uygulamaların hayata geçirilmesine fırsat tanır. Millet olarak yaptığımız tercihin doğruluğuyla ne kadar övünsek hakkımız! Çünkü yanılmamışız, doğru karar vermişiz; bugün semeresini görüyoruz! Mutlu olalım mutlu! Hatta duble mutlu olalım! Onun için yaptık tercihimizi, verdik oylarımızı; bu, en doğal hakkımız! Oynayalım, mutluluktan göbek atalım hep birlikte, hadi!

Dolar uçuyormuş, uçsun! Dolarla mı maaş alıyorsunuz? Lirayla maaş alıp, dolara endeksli piyasayla muhatap olduğumuza bakmayın, olsun, olabilir! Nasıl olsa ekonomimiz dünyanın en iyi ekonomistlerinin elinde! Endişeye mahal yok! Siz bakmayın felaket tellallarının çığırtkanlıklarına! Şundan emin olun ki; Zimbabwe’yi, Gana’yı ve Malavi’yi en kısa sürede yakalayıp geçeceğiz! Karamsarlığa gerek yok, iyimser olalım! TL değer kaybediyormuş, kaybetsin; yeter ki itibarımız kaybolmasın! Ha, bakın bakın, burası çok önemli!...

remzisarikas@gazetebanka.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Oca

Huzur Veren Beyanatlar!

16Oca
15Oca

Güneş Mutlaka Doğacak..

14Oca
13Oca