ŞAKA YAPMA SIRASI BİZDE! - Remzi Sarıkaş

ŞAKA YAPMA SIRASI BİZDE!


Yaşamakta olduğumuz ekonomik kriz için suçlu aranıyor. Aslında pek çok suçlu bulundu bulunmasına da artık onlar demode oldu. Bir süre daha oyalayıcı taze kan aranmaktadır. Nihayet dahilerimiz bulmakta zorluk çekmediler, hemen teşhisi koydular: Sorun, 50+1’den kaynaklanıyor. Çok şakacılar, insanın katıla katıla gülesi geliyor!

Yapılan Anayasa değişikliğiyle yürürlüğe 2018 yılında giren sistemi, referandum öncesinde mahsurlu bulanlar her türlü ağır suçlama ve hakaretlere maruz kalmışlardı. Hatta Fetö’cülükle bile suçlandılar, terör örgütleriyle irtibatlandırılıp bölücülük ve vatan hainliği damgasını bile yediler. Tuttukları gazete köşelerinden ve her akşam büyük bir özgüvenle arz-ı endam eyledikleri ekranlardan bu saldırılarını dur durak bilmeksizin devam ettirdiler. Bugün geldikleri nokta, pişkinliğin tepe noktası!

Üzerinden çok zaman geçmedi, daha seçtiğimiz ilk başkanın normal süresi bile dolmadı. Ne olurdu biraz daha sabretseydiniz? Dayanamadınız mı? Aceleniz ne? Daha çok uçuşlar yaptıracaksınız bu millete! Yaptığınız iki katlı uçaklar henüz yere inmedi! Uzaya yaptığınız çok şeritli yolların daha açılışı yapılmadı, kurdeleleri kesilmedi! Bu aceleciliğinizin, bu kaygınızın, bu telaşınızın sebebi ne? Bırakın bu milleti, size,  sizin mucitliğinize insanlığın çok ihtiyacı var! İnsanlığı bu muhteşem dehanızdan mahrum bırakmaya hakkınız yok!

Övmekle bitiremeyeceğimiz dehanızın ürünü her gün rekor kırmaya devam eden ve emekliyi, asgari ücretliyi, dar gelirliyi, çalışanı her geçen dakika, saat ve gün daha da yoksullaştıran kurun yükselişinden bugün bahsetmeyeceğim, çünkü kabak tadı verdi. Sadece şunu belirteceğim: Haklı çıktınız, uçuyoruz! Darısı kıskananların başına. Belirtmeden edemeyeceğim, en çok kıskananların başında Almanya, AB ve ABD geliyor! Yüce Rabbim, sizlerden onlara da nasip etsin!

Tabii siyasetteki uzantılarınız da dahiliklerini göstermekten geri durmuyorlar. Öyle bir çözüm önerileri sunuyorlar ki, evlere şenlik, gülmekten göbeğiniz çatlayabilir. Çok şakacılar, Nasrettin Hoca’nın torunu olduklarını her söylemlerinde ortaya koyuyorlar. Yaratıcı zeka bu işte! Bakın vatandaşa ne önerilerde bulunuyorlar? “1 kg domates alma yerine 2 tane, 3 tane alın. Zaten turfanda, sağlığa da pek faydalı değil. Kilo ile et alma yerine yarım kilo,250 gram alın.” “Pazara çıkarken ihtiyaçlarınızı belirleyin ve pazara akşama doğru çıkın. Çünkü fiyatlar akşama doğru düşer.” Hangisini yazayım, ilk aklıma gelen iki örnek..Bir de bu açıklamaları eleştiren muhalefet için; “Bizdeki muhalefet dünyanın hiçbir yerinde yok. Bunlar, felaket tellalı!” demeleri yok mu, Şakanın en tepe noktası, gülmemek mümkün değil!

50+1’i şartsız savunanların bugünkü halet-i ruhiyeleri. Bu sisteme iyi değil, diyenlere demediklerini bırakmayanların yaşadıkları zihinsel travma. Öyle ki,  50+1’in mucidi olarak kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı, eski TKP’li Mehmet Uçum’u bile Sorosçu ilan ettiler. Çok şakacısınız çok! Devam edin, devam edin, sıra bize de gelecek!

remzisarikas@gazetebanka.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
20Oca

Kutlu Yürüyüş

19Oca
17Oca

Huzur Veren Beyanatlar!

16Oca
15Oca

Güneş Mutlaka Doğacak..