Gündem

Yeni atanan öğretmenlere müjde: Öğretmenevinde yüzde 50 indirimle kalınabilecek

Milli eğitim Bakanı Mahmut Özer öğretmenlerin öğretmen evinde indirimli olarak kalabilmelerini sağlayacak yeni bir düzenleme yapıldığını gündeme getirdi. Mahmut Özer tarafından yapılan paylaşımda öğretmenevlerinde konaklamak isteyen öğretmenler %50 indirim fırsatını değerlendirebilecek, denildi.

YAZ BOYU SÜREN GÖRÜŞMELERİN DETAYLARI ORTAYA ÇIKIYOR!

Konu üzerine açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer şu sözlerle ifade etti: “2021 ve 2022 eğitim öğretim yılı 17 Haziran’da tamamlandı. Yaz tatili süreci boyunca yöneticilerimizle yeni yıla hazırlık için toplantılar gerçekleştirdik. Hem öğretmenlerimiz hem de okul yöneticilerimiz ile birlikteydik. Öğretmenlerin taleplerini değerlendirerek çalışma koşullarını daha da iyileştirebilmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Öncelikli olarak öğretmenlerin istekleri öğretmen evlerinde ödenen konaklama fiyatları iyileştirilmesi oldu” dedi.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ!

Mahmut Özer konuşmasının devamında “Öğretmenlerin kamu personellerinden daha yüksek bir indirim ile öğretmenevlerinde konaklamak istediklerini” vurguladı.

Özer: “Bu yönde yeni bir adım atıyoruz. Düzenleme ile yönelik yazımızı tüm illere gönderdik” dedikten hemen sonra

“Bugünden itibaren öğretmenlerimiz öğretmenevlerinde %50 indirimle konaklayabilecektir” sözlerini kamuoyu ile paylaştı.

İNDİRİMLİ KONAKLAMA NE ZAMAN GEÇERLİ OLACAK?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bu konuşmasını 15 Eylül günü gerçekleştirdi. Dolayısıyla bugünden itibaren diyerek vurguladığı 15 Eylül gününden sonra yurdun tüm öğretmen evlerinde kalan ya da kalmak isteyecek öğretmenler %50 indirimli olarak konaklama fırsatından yararlanabilecek.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINCA YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR

2021 yılında Milli Eğitim Bakanı olarak ataması yapılan pandemi sürecinin sonlarına doğru göreve başlayan Özer, bu çalışmanın dışında son olarak “eğitimde fırsat eşitliğini sağladık” diyerek yaptığı paylaşımda son 20 yıllık eğitim süreci ve mevcut yatırım planını paylaştı. Ülkenin her yerine köy yaşam merkezi açmak, ana okulsuz köy bırakmamak gibi farklı projelerde yürütülmeye devam ediyor. Öğretmenlere yönelik çıkarılan meslek kanunu ile Uzman öğretmen ve Başöğretmen unvanlarına sahip olanların maaşlarına iyileştirme yapma çalışmaları da devam ediyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.