Gündem

Yeni Karar Açıklandı: Devlet Yardımları Genel Müdürlüğü Kurulacak! 117 Kadro İhdas Edildi!

Yeni karar ile birlikte, ilgili yardımların tek elden çıkması için Devlet Yardımları Genel Müdürlüğü’nün kurulacağı bilgisi paylaşılmıştır. İşte yeni kamu kurumuna ilişkin ayrıntılar…

Türkiye Cumhuriyeti, sosyal bir devlet olmanın getirdiği sorumlulukları, pek çok kurumu aracılığı ile yerine getirmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu ve daha pek çok kamu kurum ve kuruluşu aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine milyonlarca TL’lik yardım ödeneği ayrılmakta ve sonuç olarak vatandaşların dezavantajlı olarak değerlendirildikleri alanlara destek olunmaktadır.

Ülke sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine ve diğer vatandaşlara, devlet kurumları tarafından ulaştırılan yardım hizmetlerine ilişkin alınan yeni karar ile birlikte, önemli bir adım atılmış olduğunun bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı. Kurulacak olan Devlet Yardımları Genel Müdürlüğü’ne ilişkin ayrıntılar açıklandı.

Devlet Yardımları Genel Müdürlüğü’nün Kurulmasına İlişkin Karar Verildi!

Türkiye sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlara ulaştırılan devlet yardımları, pek çok aracı kamu kurum ve kuruluşunun sorumluluğu altındadır. Bu durum bazı kategoriler altında mükerrer yardımların gözlenmesine sebep olmak ile birlikte, vatandaşların da hangi yardım için nereye başvuru yapacakları konusunda sıkıntı çekmelerine yol açabilmektedir. Buna bağlı olarak açıklanan yeni karara göre yardım hizmeti sunan devlet kurumları arasında ki koordinasyonun sağlanması ve mükerrer hizmetlerin önlenmesi amacı ile Devlet Yardımları Genel Müdürlüğü’nün kurulacağı bilgisi paylaşıldı.

Devlet Yardımları Genel Müdürlüğü’nün Görevleri Belli Oldu!

Kuruluş hazırlığında olan Devlet Yardımları Genel Müdürlüğü’nün görev tanımı belli oldu. Devlet yardımı yapan kamu kurum ver kuruluşlarının ilgili yardımlara ilişkin teklifleri Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na sunacak ve ilgili incelemelerin yapılmasının ardından yardım hizmetlerine başlanacak. Devlet Yardımları Genel Müdürlüğü ise ilgili yardım tekliflerini inceleyecek, gerekli düzenlemelerin yapılmasına hükmedecek.

Devlet Yardımları Genel Müdürlüğü, yardım kurumlarının ve kuruluşlarının aralarında ki uyumun kontrol edilmesi amacı ile ortak bir veri tabanı oluşturacak, konuya ilişkin raporlar hazırlayacak.

Kadro İhdası Gerçekleşti!

Devlet Yardımları Genel Müdürlüğü için 117 kişilik kadro ihdası gerçekleşti. Kamu kurumuna; 1 genel müdür, 2 genel müdür yardımcısı, 70 strateji ve bütçe uzmanı, 4 daire başkanı, 40 strateji ve bütçe uzman yardımcısı alınacak.

BİZLERİ FACEBOOK, INSTAGRAM VE TWITTER KANALLARIMIZDAN TAKİP EDEREK EKONOMİ VE PARA PİYASALARINA AİT TÜM GELİŞMELERİ ANINDA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.