Bankacılık

Yeni yatırım aracı mevduat faizleri, kazançlar aylık yüzde 23’e kadar yükseldi! İşte 13 Eylül 2022 bankaların mevduat faiz oranları…

Eylüle güçlü başlayan yatırım araçlarından biri mevduat hesapları oldu. Bankaların artışa gittiği mevduat faiz oranları, bugün itibariyle yüzde 23 seviyesine kadar ulaştı. Öte yandan tüm bankalar güncel faiz oranlarını açıkladı.

Son dönemlerde yatırımcıların sıklıkla tercih ettiği yatırım araçlarından biri olan mevduat hesapları, eylül ayı itibariyle daha da kazandırmaya başladı. Özellikle Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) gerçekleştirdiği politika faizi indiriminin ardından 32 günlük vade ile yatırım yapılan mevduat hesaplarında kazanç oranlarını artıran bankalar, eylül ayı itibariyle aylık yüzde 23’e varan kazanç sağlar hale geldi. Güncel faiz oranlarını paylaşan bankalar, en çok kazandıran hesaplarını da açıkladı.

VADELİ MEVDUAT VE VOV HESAP İÇİN YÜZDE 23 KAZANÇ

Bankaların güncel mevduat faizleri, eylül ayı itibariyle belli oldu. Bu ay itibariyle yüzde 23 faiz oranı sunan Akbank ve Alternatifbank, 32 günlük vade ile yatırım yapılan mevduat hesaplarında en çok kazandıran banka unvanına ulaştı. Mevduat faiz oranlarını yüzde 23’e kadar çıkaran Akbank, tüm vadeli mevduat hesaplarında bu orandan kazanç sağlamaya başladığını duyurdu. Alternatifbank’ın yüzde 23 kazanç vaat ettiği mevduat hesabı ise, VOV Hesap yatırımcıları için geçerli olarak duyuruldu.

OKSİJEN HESAP VE E-TURUNCU HESAPTA YÜKSEK KAZANÇ VAATLERİ

Bankaların arka arkaya faiz oranlarını açıkladığı eylül ayının ilk haftasından sonra, pek çok banka kazancını aylık yüzde 20’nin üzerine çıkardı. O bankalardan biri olan Odeabank, eylül ayı itibariyle yüzde 22,50 aylık kazanç sunar hale geldi. Bir diğer banka olan ING Bank ise, eylül ayı itibariyle yüzde 22 kazanç ile yatırımcılara hizmet vermeye başladı. Aylık yüksek kazancını sadece Oksijen Hesabı yatırımcılarına sunan Odeabank, bu hesaba 32 günlük yatırım yapan yatırımcıların kazanabileceği oranı yüzde 22,50’a çıkardı. ING Bank’ın yüzde 22 için işaret ettiği hesap türü ise, e-Turuncu Hesap isimli mevduatı oldu.

MARİFETLİ HESAP VE KİRAZ HESAP DA YÜKSEK KAZANDIRAN VADELER ARASINDA

Bankaların kazandıran hesapları incelendiğinde CEPTETEB ve Fibabanka isimli bankaların da kazanç sağlayan mevduat hesapları olduğu görüldü. Eylül ayı itibariyle CEPTETEB, sadece Marifetli Hesap yatırımcılarına 32 gün vadede yüzde 21 kazanç vaat ederken; Fibabanka ise, sadece Kiraz Hesap yatırımcılarına aylık yüzde 20 kazanç vaat etmeye başladı.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.