Gündem

Yerli otomobil markası TOGG uluslararası yazılım şirketiyle anlaştı: Yapay zeka teknolojisi ile dijitalde devrim yaratacak

Yerli otomobil markası TOGG 2023 yılında yola çıkmaya hazırlanıyor. Smart -İX ve Etiya ile birlikte yapmış olduğu iş birliği ile daha sürdürülebilir bir geleceği hedefliyor. Küresel piyasalarda Türkiye’nin teknoloji markası olan TOGG yapay zekayı kullanarak daha farklı teknolojik çözümler geliştirmeyi hedefliyor. Smart -İX ve Türkiye’nin Global şirketi Etiya ile stratejik olarak ortaklığa imzasını attı.

TOGG’UN CEO’SUNDAN İLK AÇIKLAMA GELDİ!

TOGG CEO’su Karakaş: “Daha akıllı ve teknolojik çözümler sunabilmek için çalışan Smart -İX ile Global yazılım şirketi Etiya ile ortak anlaşma yapmaktan dolayı mutluyuz. Birlikte daha sürdürülebilir değerler yaratacağız” dedi.

2023 yılının ilk çeyreği hedef gösterilerek özellikle elektrikli cihazlara yönelik daha akıllı ve işbirlikçi bir ekosistemi oluşturması hedefleniyor. Bu yenilik elektrikli ilk akıllı cihazı C SUV üzerinde test edilecek.

Sayesinde daha çok kullanıcı merkezli bir gelişme sunulacak. Hedefte UseCaseMobility vizyonu yer alacak. Anlık olarak oluşabilecek tüm ihtiyaçlar kişiselleştirilmiş bir deneyim alanı sunan çalışma sayesinde sonuç bulacak.

“KULLANICILAR ANLIK İHTİYAÇLARINA ÇÖZÜM BULACAK!”

Smart -İX firmasının kurucusu ve CEO’su olan Mehmet Arziman: “Yapılan işbirliği ile şirketimizi büyütmek için büyük bir adım atmış bulunuyoruz. TOGG markası ile birlikte akıllı bir mobilite ekosistemini kullanıcıyı merkeze alacak yenilikçi çözümlerle sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Konu üzerine Etiya kurucu ortağı ve CEO’su Aslan Doğan: “İşbirliği ile beraber daha önce telekomünikasyon standartlarında geliştirilmiş ürün ve hizmetlerimizi mobilite sektörüne dönüştüreceğiz” dedi. “Kullanıcılar anlık ihtiyaçları için çözümler bulabilecek diyerek” ekledi.

TOGG’UN ÖZELLİKLERİ NELER OLACAK?

TOGG uzun adıyla “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu” 25 Haziran 2018 yılında kurulmuştur. Şirketin CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş’tır. 2022 sonuna doğru seri üretime başlamaya hazırlanıyor. 2023 yılının ilk çeyreğinde ise C SUV modelini banttan indirecek. Bu yeni model daha çok akıllı cihaz odaklı olacak. Empatik bağlantı kurulabilir otonom bir sistem sunacak. Elektrikli olması ön planda tutuluyor. Yapılan çalışmalarla elektrikli sıfır emisyonlu ve otomobilli cihazı üretilecek. En geniş hacim, en uzun aks mesafesi ve en iyi hızlanma performansı sunacak.

TÜRKİYEDE VE AVRUPADA NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Gelecek yıllarda oluşabilecek akıllı ulaşım ihtiyaçlarına yönelik de tasarımsal özelliğini ortaya koyacak. 2023 yılında ilk kez Türkiye’de ardından yaklaşık 18 ay sonra Avrupa’da satışa sunulacak. 25 dakikada %80’lik şarj doluluğuna ulaşabilecek.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.