Para Piyasaları

Yükseliş devam edecek mi? 14 Mayıs 2022 Cumartesi Bitcoin, Ethereum ve XRP fiyatlarında son durum…

Kripto para piyasaları, son dönemlerde düşüşlerin pençesinde kaldı ve bu düşüş eğilimi Kasım 2021’den bu yana devam ediyordu. Ancak piyasalarda düşüş eğilimi hafif hareketlerde kendisini gösterdiği için bu gerilemeler uzun bir vadeye yayılmıştı.

Geride bıraktığımız haftada ise düşüşler hızlandı ve Bitcoin (BTC) bu süreçte 27 bin dolar seviyesinin altına kadar geriledi. Terra ve LUNA ekosisteminde yaşanan dev çöküşler piyasalardaki endişeleri de artırırken, piyasalarda 13 Mayıs Cuma günü kendisini göstermeye başlayan toparlanma hareketleri, hafta sonunda yerini yeniden düşüşlere bırakmaya başladı. 14 Mayıs Cumartesi kripto para piyasalarında fiyatlar…

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 13 Mayıs Cuma günü 28 bin 994 dolar ile açılış yaparak yuları yönlü bir hareket başlattı ve gün içinde en düşük 28 bin 755 dolar seviyesini gördü. Yeni güne 29 bin 285 dolar ile düşüş eğiliminde giriş yapan Bitcoin, Cumartesi günü hafif toparlanmalarına devam etti ve gün içinde 29 bin 700 dolar seviyesinde dengelendi. Bitcoin’in 30 bin dolar altında hareket etmesi, piyasadaki endişeleri de diri tutmaya devam ediyor.

Ethereum (ETH)

Piyasanın en büyük ikinci kripto para birimi konumunda bulunan Ethereum (ETH) da Bitcoin’e çok benzer fiyat grafikleri ile dikkat çekiyor. Ethereum, dün gün içinde en düşük 1.941 dolar seviyesini gördükten sonra yeni güne 2.009 dolar seviyesinde giriş yaptı ve yükseliş eğiliminde, 2.000 dolar desteği üzerinde dengesini buldu.

Ripple (XRP)

Bitcoin ve Ethereum’a dün benzer fiyat performansları sergileyen Ripple (XRP), 14 Mayıs Cumartesi gününe düşüşle başladı. Dün 0,3848 dolar seviyesinde açılış yapan XRP, daha sonra günü %9,85 oranda değer kazancıyla tamamladı. Yeni güne 0,4228 dolar seviyesinde giriş yapan XRP, 0,42 dolar seviyesinin üzerindeki dengesini korumaya devam ediyor.

Gazetebanka.com yatırım tavsiyesi vermez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.