Gündem

Zinco Şurup Ne Kadar, Kaç TL? 2022 Güncel Eczane Fiyatı

Zinco şurup eczane satış fiyatı, ilacın içeriğinde yer alan maddeler ve kullanımına yönelik merak edilen tüm detaylar yazımızda yer almaktadır. Zinco şurup fiyatı ne kadar, hangi yan etkiler görülür ve Zinco şurup kullanım önerilerine ilişkin tüm detayları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Haber

ZINCO ŞURUP NEDİR?

Zinco şurup çinko sülfat heptahidrat içeren, çinko eksikliğinin tedavisinde ya da önlenmesinde kullanılan bir şurup türüdür. Ek olarak çocuklarda görülen ishal tedavisinde de kullanılır. Zinco şurup, 100 ml şurup içeren amber renkli şişede satılmaktadır. Çinko sülfat heptahidrat ile birlikte şurup; sukroz, metil paraben (E218), deiyonize su, portakal aroması ve günbatımı sarısı (E110) içerir.

ZINCO ŞURUP NE İŞE YARAR, NE İÇİN KULLANILIR?

Zinco şurup yaygın olarak çinko eksikliği tedavisinde ya da önleyici olarak çinko eksikliği önlenmesinde kullanılmaktadır. Şurup, çocuklarda görülen ishal şikayetlerinin tedavi edilmesi amacıyla da yaygın kullanıma sahiptir. Üretici firma tarafından sayılan kullanım dışında kalan ve dikkatli kullanılması ya da kullanılmamasını gerektiren özel durumlar şu şekilde belirtilmektedir:

Yetişkinlerde görülen ve nedeni belli olmayan ishal tedavisinde çinko kullanımı uygun değildir.

Böbrek ve karaciğer rahatsızlığı bulunan kişiler, şurubu kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdırlar.

Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktora ya da eczacıya danışarak kullanılması önerilir.

ZINCO NASIL KULLANILIR?

Üretici firma tarafından yaş gruplarına göre farklı miktar ve sıklıkta Zinco şurup kullanılması önerilir. Yemeklerden önce, sonra ya da yemeklerle birlikte kaşık veya pipet yardımı ile şurup kullanılabilmektedir. Doktorunuz tarafından farklı bir tedavi önerilmediğinde, yaş grubuna göre Zinco şurup kullanımına yönelik verilen örnek önerilere ilişkin tablo aşağıda paylaşılmaktadır.

Haber

ZINCO ŞURUP YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Zinco şurup kullanmanın seyrek görülen, yaygın olmayan ve çok yaygın olan farklı yan etkileri bulunmaktadır. Her ilaçta olduğu gibi Zinco için de içeriğinde yer alan maddelere göre kişilerde farklı yan etkiler gözlemlenebilmektedir. Üretici firma tarafından yapılan testler ve kullanıcı geri dönüşlerine göre gözlemlenmiş yan etkileri sıklıklarına göre aşağıdan takip edebilirsiniz. Gözlemlenen yan etkilerden herhangi birisi fark edildiğinde en yakın randevuda doktorun durumdan bilgilendirilmesi gerekmektedir.

Yaygın Olmayan

Kusma

Yaygın

Mide bulantısı

Hazımsızlık

İshal

Sinirlilik

Uyuşukluk

Baş ağrısı

Baş dönmesi

Karın ağrısı

Mide hassasiyeti

Kan tablosu değişiklikleri

Mide mukozası iltihabı (Gastrit)

ZINCO ŞURUP HANGİ ŞARTLARDA SAKLANMALIDIR?

Zinco Şurubu saklarken çocukların ulaşamayacağı ve erişemeyeceği yerlerin tercih edilmesi gereklidir. Ambalajında saklanması gereken şurup için önerilen sıcaklık, oda sıcaklığı altı olarak paylaşılmaktadır. Zinco şurubu 25 0C altındaki sıcaklıklarda ve ambalajında saklayabilirsiniz.

ZINCO ŞURUP NE KADAR? (FİYATI)

Zinco şurup satış fiyatı 30,72 TL’dir.

Duphalac şurup ne kadar?

Peditus şurup ne kadar?

Aferin şurup ne kadar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.