Bankacılık

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank icralık gayrimenkul ilanlarını duyurdu: İstanbul’da daireler 900 bin TL’ye kadar geriledi!

Döviz kurlarında ve altın fiyatlarında gözlenen yukarı yönlü hareketler, pek çok sektörde olduğu gibi emlak sektöründe de yüksek oranlı zamların gözlenmesine sebep oldu. Aralık ayından bu yana artan hammadde fiyatları, sıfır dairelerin ve diğer gayrimenkullerin fahiş rakamlardan satıla sunulmasına yol açtı. Yapılan zamlardan ikinci el gayrimenkul fiyatları da direkt olarak etkilendi.

Hali hazırda gelişen olumsuz ekonomik şartlar sebebi ile fahiş rakamlara ulaşan ikinci el ve sıfır gayrimenkul fiyatları, elinde bulunan gayrimenkulü yüksek fiyatlardan satışa sunmanın yollarını arayan bazı kötü niyetli kimseler sebebi ile daha yükseldi. Bu durum karşısında devlet kurumları konut kredisi ve diğer kredi hizmetleri ile devreye girmeye çalışsalar da kredi faizlerinin de yükselmiş olması, yeni dönemde kendi gayrimenkulüne sahip olmayı planlayan tüketiciler ve yatırımcıların hayallerini suya düşürdü.

Artan gayrimenkul fiyatları karşısında elleri kolları bağlanan tüketiciler ile yatırımcılar, uygun fiyatlar karşılığında gayrimenkul sahibi olmanın yollarını aramaya devam ederlerken sevindiren haber kamu bankalarından geldi. Kart ve kredi kampanyalarının yanı sıra icralık gayrimenkul satışı hizmetleri de sunan kamu bankaları, ellerinde bulunan gayrimenkuller için yeni ihaleler düzenlediklerini duyurdu.

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank, finansman hizmetleri karşılığında teminat olarak aldıkları ancak vade sonunda müşterilerin borçlarını ödememelerinden ötürü el koymak durumunda kalmış oldukları icralık gayrimenkulleri, ihale yolu ile satışa sunduklarını duyurdu. Kamu bankaları, tamamı İstanbul’da bulunan icralık gayrimenkullere ve ihalelerine ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı.

HALKBANK SATILIK GAYRİMENKUL İLANLARI İSTANBUL

Halkbank, yönetimi kendi elinde olan icralık gayrimenkul satış platformu Halkbank Gayrimenkul aracılığı ile yeni ihaleler düzenlediğini duyurdu. Banka, İstanbul’da bulunan icralık gayrimenkullere ve ihalelerine ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:

  • İstanbul- Sultanbeyli 86 metrekare iş yeri: 792 bin TL
  • İstanbul- Beykoz 720 metrekare konut: 4 milyon 575 bin TL
  • İstanbul- Küçükçekmece 157 metrekare konut: 1 milyon 15 bin TL

VAKIFBANK SATILIK GAYRİMENKUL İLANLARI İSTANBUL

Vakıfbank anlaşmaya varmış olduğu yasal ihale platformu Intengo üzerinden yeni ihaleler düzenlediğini duyurdu. Banka, İstanbul’da bulunan icralık gayrimenkullere ve ihalelerine ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:

  • İstanbul- Esenyurt 103 metrekare dubleks daire: 900 bin TL
  • İstanbul- Esenler 60 metrekare daire: 1 milyon 500 bin TL
  • İstanbul- Büyükçekmece 275 metrekare daire: 2 milyon 420 bin TL

ZİRAAT BANKASI SATILIK GAYRİMENKUL İLANLARI İSTANBUL

Ziraat Bankası da anlaşmada olduğu yasal e- ihale platformu Intengo üzerinden yeni ihaleler düzenlediğini duyurdu. Banka, İstanbul’da bulunan icralık gayrimenkullere ve ihalelerine ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:

  • İstanbul- Sancaktepe 130 metrekare depolu dükkan: 1 milyon 2 bin 500 TL
  • İstanbul- Eyüp 92 metrekare konut: 1 milyon 760 bin TL
  • İstanbul- Ümraniye 78 metrekare konut: 1 milyon 775 bin TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.