Para Piyasaları

Ziraat FX Dolar Yorumları – 2 Şubat Çarşamba

Ziraat FX 2 Şubat Çarşamba Dolar yorumları yayımlandı. İşte detaylar…

USD/TRY: Fed’in mart ayındaki toplantısında faizde 50 baz puan artış bekleyen üye sayılarının azınlıkta kalmasından destek bulan piyasalarda ABD’de açıklanan olumlu finansallarla pozitif seyir devam ediyor. Açıklanan verilere bakıldığında; ABD’de ocak ayına ilişkin nihai imalat sektörü PMI, 55’ten 55,5’e hafif yukarı yönlü revize edildi ve imalat sektöründe büyümenin kısmi hızlandığına işaret etti. Ayrıca ABD’de ocak ayına ilişkin ISM imalat sanayi PMI endeksi beklentilerle uyumlu olarak 58,8’den 57,6’ya geriledi ve imalat sanayinde büyümenin hafif yavaşladığına işaret etti.

Bugün de TSİ 16.15’te ocak ayına ilişkin ADP özel sektör istihdam verisinde, özel sektör istihdam artışının 207 bin kişi seviyesine (önceki : 807bin) gerilemesi bekleniyor. Bu gelişmeler kapsamında, Dolar endeksi (DXY) son zamanlardaki zirve seviyelerinden başladığı geri çekilmesini sürdürebilir. Yurtdışı piyasaların da desteğiyle Dolar/TL tarafında ise oynaklık düşüşü devam ediyor. Son zamanlarda pozitif ayrışan TL ile birlikte Dolar’daki potansiyel geri çekilme de düşünüldüğünde kur 13,2650 desteğini test edebilir. Bu seviyenin kırılması durumunda 13,01 hedefe girebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 13,55 ve 13,67 seviyeleri direnç konumunda.

Yurt içinde bugün veri takvimi sakinken yarın açıklanacak olan enflasyon verisi bekleniyor. Yurt dışında ABD ADP özel sektör istihdam verisi dışında Euro bölgesi öncü TÜFE verileri açıklanacak. Ayrıca, OPEC+ Grubu’nun Enerji ve Petrol Bakanları Toplantısı takip edilecek.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.