Para Piyasaları

Ziraat FX Menkul Dolar Yorumları – 31 Ocak Pazartesi

Ziraat FX Menkul 31 Ocak Pazartesi Dolar yorumları yayımlandı. İşte detaylar…

USD/TRY: Daha agresif bir Fed görünümü ile birlikte geçtiğimiz haftayı yüksek oynaklıkla tamamladık. Dolar endeksi (DXY) de %1,7 oranında değer kazanırken, çoğu Gelişmekte Olan Ülke para birimi negatif tarafta haftayı tamamladı. Bu haftaya başlarken ise risk iştahında toparlanma Dolar’da etkisini hissettiriyor. DXY’de hafif düşüş gözlenmekte. Diğer yandan, geçen hafta ABD’de açıklanan veriler bu haftaki kritik tarım dışı istihdam verisinde de daha yumuşak beklentileri beraberinde getiriyor.

Bu da Dolar’daki en azından ivmeyi azaltabilir. Ek olarak, net bir politika değişikliği beklenmese de ECB’nin toplantısı ve şahin olması beklenen BoE toplantısı da DXY’de etkisini gösterebilir. Ancak, şahin Fed nedeniyle Dolar’da belirgin bir kar realizasyonu beklemiyoruz. Bu sabah Dolar’daki sakin görüntüyle birlikte Dolar/TL’de de düşüş gözlemliyoruz.

«Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat» uygulaması ile oynaklığın düştüğü Dolar/TL’de 13,2650 desteği önemli. Dolar’da tekrar ivmelenme beklemezken, kur bu seviyeyi kırıp 13,01 desteğine kadar geri çekilebilir. Yukarıda ise 13,53 direnç konumunda.

Yurtiçinde yarın ocak ayı imalat PMI raporu, perşembe günü ocak ayı enflasyon verileri öne çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.